Mobil
Mobil™
Teklif AlFormu Doldur
Malzeme Güvenliği
Bilgi Formuİncele
Mobil™ Yağları
Tavsiye RehberiDetaylı Bilgi
Mobil™
Car Care TavsiyeDetaylı Bilgi
Mobil™
Ürün Broşürleriİncele
Mobil1 Harita
Size en yakın
Mobil 1™ CenterBurada Ara
Başarı HikayeleriTümünü Gör

Mobil Aviation - Havacılık Yağları

Exxon Mobil Havacılık yağları piston, dişli ve özel türbin yağlarından oluşmaktadır. Çok çeşitli uygulamalarda benzersiz performans göstermeleri için özel olarak formüle edilmişlerdir. Exxon Mobil Havacılık Yağları ve Ürün Yelpazesiyle ilgili detaylı bilgi aşağıda bulabilirsiniz.

Mobil Jet™ yağları

Mobil Jet Yağları, hem günümüz hem de gelecekte havacılıkta oluşabilecek zorlukları karşılamak üzere tasarlanmış olup, pazarda 11.000 den daha fazla motorda eşsiz performans sağlamaya devam etmektedir. Mobil Jet Yağları hem ticari hem de askeri havacılıkta  farklı uygulamalarda kullanılabilir. Ayrıca, uçak tipi motor kullanan denizcilik ve endüstriyel uygulamalar da farklı bir kullanım alanıdır.


Mobil Jet Oil 387 ticari ve askeri hizmette kullanılan hem günümüzün hem de gelecekteki gaz türbini motorlarının performans gereksinimlerini karşılayacak şekilde geliştirilmiştir. Ürün verisi için buraya tıklayın.

[Ürün Performansı]

[Ürün Veri Sayfası]

[Malzeme Güvenliği Veri Sayfası]
Mobil Jet Oil II yüksek performanslı uçak tipi gaz türbini yağlama maddesidir, sentetik bazlı sıvı ile benzersiz kimyasal katkı paketinin kombinasyonu şeklinde formüle edilmiştir. Ürün verisi için buraya tıklayın.

[Ürün Performansı]

[Ürün Başarı Hikayeleri]

[Ürün Veri Sayfası]

[Malzeme Güvenliği Veri Sayfası]
Mobil Jet Oil 254 üçüncü nesil ekstra yüksek performanslı sentetik uçak tipi gaz türbini yağlama maddesidir, ticari ve askeri uçakların gaz türbinlerinin performans gereksinimlerini karşılayacak şekilde üretilmiştir. Ürün verisi için buraya tıklayın.

[Ürün Performansı]

[Ürün Veri Sayfası]

[Malzeme Güvenliği Veri Sayfası]
Gresler

ExxonMobil çok amaçlı uçak gövdesi ve tekerlek rulman gresleri için eksiksiz bir seriye sahiptir. Havacılık endüstrisindeki en uzun raf ömrüne sahip olan ürünler,* uçak işletmecilerinin atıkları minimuma indirmesine ve envanter taşıma masraflarını düşürmesine yardımcı olur.

Greslerimizin aşınma ve korozyona karşı nasıl yardımcı olabileceğini, kötü hava koşullarına nasıl dayanacağını ve aşırı sıcaklıklarda nasıl mükemmel performans göstereceğini keşfedin.Mobilgrease 33 yüksek performanslı lityum kompleks grestir, uçakta genel maksatlı kullanım için dizayn edilmiştir. NLGI dereceleri 1 ve 2 arasındaki tutarlılıktır. Mobilgrease 33 %100 polialfaolefin bazlı yağ ve üstün nitelikli katkılar kullanarak çok çeşitli sıcaklık aralıklarında ve kullanım koşullarında benzersiz yağlama performansı sağlar. Ürün verisi için buraya tıklayın.

Ürün Performansı 

Ürün Veri Sayfası 

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası

Mobilgrease 28 sentetik bazlı sıvı olan polialfaolefinin (PAO) eşsiz özellikleri ile organik kil (sabun içermeyen) kalınlaştırıcıyı birleştiren üstün performanslı, geniş sıcaklık aralıklarında kullanılabilen, aşınma önleyici grestir. NLGI No. 1 ve No. 2 gres arasındaki tutarlılıktır. Geniş bir sıcaklık aralığında benzersiz performans sağlar. Ürün verisi için buraya tıklayın.

Ürün Performansı 

Ürün Veri Sayfası 

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası
Mobil Aviation Grease SHC 100 sentetik bazlı sıvı olan polialfaolefinin (PAO) eşsiz özellikleri ile yüksek kaliteli lityum kompleks sabun kalınlaştırıcıyı birleştiren üstün performanslı sentetik grestir. Kalınlaştırıcı sistem yüksek damlama noktası, mükemmel su yıkanma direnci ve kararlı yapısal stabilite sağlar. Ürün verisi için buraya tıklayın.

Ürün Performansı 

Ürün Veri Sayfası 

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası
Hidrolik sıvıları

Exxon HyJet™ hidrolik sıvılarımız, alternatiflerine kıyasla pazarda en üst performansı vermeleriyle bilinirler. 

Yanmaz fosfat esterleri ticari uçaklarda kullanım için dizayn edilmiştir, güç aktarımı, ısı transferi koruması aşınma ve korozyona karşı koruma sağlarlar.Exxon HyJet™ IV-Aplus ticari uçaklar için dizayn edilmiş ateşe dayanıklı fosfat ester hidrolik sıvısıdır. En iyi performansa sahip Tip IV sıvıdır ve yüksek sıcaklık stabilitesi, uzun sıvı ömrü, düşük yoğunluk veya pas koruması gibi Tip V sıvıların performans özelliklerinin büyük bölümüne yakındır. Bu bağlamda diğer tüm Tip IV sıvılardan daha üstündür. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Performansı

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası

Mobil Aero HFA ve HF hidro karbon bazlı hidrolik sıvılarının kullanılması gereken uçak sistemleri için dizayn edilmiştir. Düşük viskoziteli ürünlerdir, mükemmel düşük sıcaklık özelliklerine, iyi aşınma koruyucu performansa ve iyi kimyasal stabiliteye sahip yüksek VI (viskozite indeksi) sıvıdır.  Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası


Exxon HyJet V, piyasada bulunan Tip IV hidrolik sıvılara termal ve hidrolitik kararlılık açısından üstün bir Type V yangına dayanıklı fosfat ester hidrolik sıvısıdır. Daha iyi stabilite, uçak sistemlerinde sıvı bozunumunun boyutunun Tip IV akışkanlardan daha az olacağı anlamına gelir, hizmet içi sıvı ömrü daha uzun olur ve bu nedenle uçak operatörü bakım maliyetleri daha düşük olabilir. HyJet V, mükemmel yüksek ve düşük sıcaklık akış özellikleri (kinematik viskoziteler) ve pas koruması sağlar. HyJet V, Tip IV akışkanlar tarafından sağlanan erozyona karşı koruma performansı üzerinde bir iyileşme gösterdi. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Performansı

Ürün Başarı Hikayeleri

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası
Diğer yağlama maddeleri

Mobil Havacılık ürünleri piston, dişli ve türbin yağlarından oluşmaktadır. Bu ürünler çok çeşitli uygulamalarda benzersiz performans göstermek amacıyla formüle edilmiştir.

Ürün Bütünlüğü Planı

İş Sürekliliği Planı

Ürünlerimiz Nasıl Taşınmalı ve DepolanmalıExxon Aviation Oil Elite 20W-50 üstün kaliteli, yarı sentetik, külsüz havacılık pistonlu motor yağıdır. Seçilmiş, yüksek seviyede rafine edilmiş madeni baz yağlar, polialfaolefin sentetik baz yağ ve külsüz performans katkıları ile üretilmiştir, benzersiz motor temizliği, aşınma koruması ve korozyon koruması sağlar. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Performansı

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası

Mobil AGL üstün performans dişli ve rulman yağıdır, ekipman koruma, yağ ömrü ve sorunsuz çalışma anlamında benzersiz hizmet sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir, hem sivil hem de askeri helikopter transmisyonlarında müşteri üretkenliğini artırmaya yardımcı olur. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Performansı

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası

Mobil COOLANOL™ silikat ester sentetik dielektrik ısı transfer sıvısı uçaklardaki, füzelerdeki ve uzay araçlarındaki elektronik bileşenlerin ve ortam kontrol sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. MIL-C-47220, Boeing (McDonnell-Douglas), MMS-652, Grumman GM 6003A, Tip I, Hughes Aircraft HMS 20-1458, ve Northrop MS-138 spesifikasyonlarına uygundur. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası

Mobil Avrex M Turbo 201/1010 gaz türbin yağlama maddesi havacılıkta kullanılan kendini kanıtlamış motor madeni baz yağları ile külsüz katkı paketlerinin kombinasyonudur. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası
Mobil Avrex S Turbo 256 gaz türbini yağlama maddesidir, sentetik bazlı sıvı ile benzersiz kimyasal katkı paketinin kombinasyonu şeklindedir. Kombinasyon hem sıvı hem de buhar fazlarında bozulma ve birikim oluşumunu önleyecek benzersiz termal ve oksidatif stabilite sağlar, bunun yanında köpük oluşumuna karşı mükemmel dirence sahiptir. Ürün verisi için, buraya tıklayın.

Ürün Veri Sayfası

Malzeme Güvenliği Veri Sayfası
Mapa Petrol A.Ş. - Mobil Madeni Yağ Yetkili Distribütörü - Ankara Konya Kayseri Samsun Madeni Yağ